Комплексні проекти. Додаток 2.2 Проекти із застосуванням нових ВДЕ

 1. Економічний комплекс для тривалого зберігання надлишкової сонячної та/або вітрової електричної енергії у вигляді льоду для використання в системах охолодження, опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування повітря.
 2. Відбудова та модернізація логістичних комплексів України.
 3. Стійка система подвійного призначення (для житлових, громадських та промислових будівель):
  • для пікового/сезонного довготривалого, економічного ($0,05/кВт.год) зберігання (зі щільністю 90 Втч/кг) надлишкової сонячної та вітрової електричної енергії у вигляді льоду для систем охолодження, кондиціонування, вентиляції (електроспоживання яких досягає 20% від усієї виробленої у світі електроенергії) – у мирний час,
  • як бомбосховище – під часу нападу агресора.
 4. Зниження рівня води у Світовому океані шляхом накопичення льоду з морської води на узбережжі Гренландії.
 5. Будівництво будинків на Марсі (другий етап колонізації) із місцевих матеріалів.
 6. Вироблення та доставка великих об”ємів льоду (крижаної крихти) та води з високих широт та високогір’я до маловодних районів Землі.
 7. Пасивна система сонячного опалення з буферними зонами, що опалюється в нічний час низькопотенційною відновлюваною енергією.
 8. Застосування аеротермального ВДЕ у північних аеропортах: для систем зимового обігріву злітно-посадкової смуги, опалення, охолодження та кондиціонування приміщень, екологічно чистого охолодження припаркованих літаків на стоянках.
 9. Застосування аеротермального ВДЕ для зберігання та перевезення риби, обігріву та вентиляції будівель берегової інфраструктури.
 10. Автоматичне виробництво льоду для Міжнародного фестивалю снігових та льодових скульптур у Харбіні – безпосередньо на місці його проведення.
 11. Виробництво льоду на березі річки Хуанхе (район Ордос) взимку – для підвищення ефективності СЕС і зрошення пустельних земель влітку.
 12. Система охолодження дата-центрів.
 13. Тригенерація + Акумуляція – використання енергії пульсуючих газових факелів (при видобутку та переробці нафти) для виробництва та накопичення електричної енергії, тепла та холоду (для систем енергопостачання, охолодження, опалення, кондиціювання, майнінгу криптовалют).